Likafoni
Satın almak için :
www.tulumba.com | www.amazon.com | www.e-bay.com |

Eser Hakkında

Ünlü besteci ve piyanist Anjelika Akbar'ın, Türkiye'de çıkardığı 12. albümü "Likafoni"; 18 Mart 2011, Cuma günü raflardaki yerini alıyor! Akbar; küçüklüğünden beri severek dinlediği 15 klasik eseri seslendirdiği "Likafoni" adlı albümüyle bu kez gençlere hitap ediyor! "Lika'nın Sesleri" anlamına gelen "Likafoni", ismini; Akbar'ın küçükken kendi adını telaffuz edememesi nedeniyle ancak söyleyebildiği "Lika" isminden ve albümde yer alan eserlerin küçük yaşlardan itibaren severek dinlediği besteler olmaları nedeniyle kullanılan, "sesler" anlamındaki "foni"den alıyor. Akbar, seçtiği, kolay dinlenebilir eserlerle özellikle gençlere hitap ederek, klasik müziği sevmeyen ve bilmeyen herkesin albümü sevebileceğine inanıyor. 15 eserden oluşan albümdeki 9 piyano solo eseri Akbar seslendirirken, piyano ve çello düeti olan 6 eserde ise, Anjelika Akbar'a çello sanatçısı Rahşan Apay eşlik ediyor. Kendi bestelerinden oluşan albüm çalışmalarına kısa bir ara veren Akbar, "Likafoni" albümünde piyanist kimliğini ön plana çıkarıyor.

Dinleyicilerim…

Yaşlı, genç, çocuk, erkek, kız, anne, okumuş, okumamış, elit, halktan, açık, kapalı, entelektüel, ateist, komünist, Alevi, sufi, Müslüman, Hıristiyan, Katolik, Protestan, Zerdüşt, Budist, Ermeni, Türk, Yahudi, Avrupalı, Afrikalı, çocuklu, çocuksuz, türkücü, klasikçi, dansöz, balet, operacı, yogin, yoga karşıtı, ufo’cu, reenkarnasyona inanan, tek ve sonsuz hayata inanan, iş kadını, ev kadını, mutlu, mutsuz, umutlu, umutsuz, rockçı, cazcı, heavy metalci…
Hepsi konserlerimde, tek birleştirici unsur olan müzik’te odaklanıyorlar. “Müzik”e minnettarım. Bizleri hep birlikte kalplerimizin derinliğine götüren bu sihirli dünya sayesinde “ailem” çok geniş! Kimseler arasında ayrım yapmamamın sebeplerinden biri de sonsuzlukta kökleri bulunan müziğin kendisidir!   

“Piyanist misin, yoksa besteci mi?” diye soranlara cevabım:
Ben öncelikle piyano enstrümanıyla bütünleşmiş, onu çok iyi tanıyan bir besteciyim!.. Piyanistliğimin tek farkı şu: ellerimde on parmak yerine on kalbim var; tuşlara onlarla basıyorum!..

Anjelika Akbar

"…Karanlıktan umuda, karşılıksızlıktan bütünleşmeye doğru müzikler..."    
Feyzi Erçin

“Bu albümü çok sevgili müzik üstatlarına Ayşegül Sarıca ve Ali Darmar’a ithaf ediyorum.”
Anjelika Akbar

01-Chopin-Nocturne in C min.Op20.mp3
02-Bach-BWV 639 Choral Prelude in F Minor.mp3
03-Tchaikovsky-The Seasons-October.mp3
04-Scriabin-Etude in C Sharp Minor Op2-No1.mp3
05-Bach-Air.mp3
06-Sviridov-Romance.mp3
07-Oginsky-Polonaise.mp3
08-Chopin-Prelude in E minor-Op28-No4.mp3
09-Bach-BWV 659 Choral Prelude in G Minor.mp3
10-Faure-After a Dream.mp3
11-Brahms-Intermezzo-Op117-No2.mp3
12-Khachaturyan-Andantino.mp3
13-Rachmaninov-Vocalise.mp3
14-Piazzolla-Invierno Porteno.mp3
15-Piazzolla-Libertango.mp3

Sahibi:Anjelika Akbar

Disk Sayısı: 1
Yapımcı: Rezonans Müzik