UÇAN KÖPEK BAAŞA'NIN HİKAYELERİ;

UÇAN KÖPEK BAAŞA’NIN HİKAYELERİ;

Anjelika Akbar’ı bir gün düşlerinde yakalayıp ona hikayelerini anlatan uzaylı köpek Baaşa, güzel gezegeninden kalkıp dünyamızı ziyarete geliyor. Çocuklara büyülü dünyasından yaşadıklarını, küçük kuyrukçukları yardımıyla uçan sevimli köpek yavrularının dünyasını anlatırken doğa sevgisi, mutluluk, sevgi Ve dostluk hakkımda küçük dersler veriyor. Çocukların içinden çıkmak istemeyecekleri büyülü bir güzelliğin, çocuksu masumiyetin ezgisini çalıyor.

Anjelika Akar’ın hikayeleri, uzaylı konuğu sevimli gösteren edebiyattaki az örneklerden biridir. Baaşa sevimli mi sevimli bir köpek... Akbar ona “ilham perim” diyor... Beyaz renkli Baaşa, mitolojideki Helikon Dağı’ndan şarilere ilham taşıyan beyaz renkli, kanatlı,uçan at Pegasus’u andırıyor.
Sunay Akın, Şair.

Anjelika Akbar’ın besteci ve yorumcu kimliğine yazarlğını da kattığı bu sevimli kitap küçüklerin dünyasında renkli bir pencere açacak... Daha önce Rusya’da yayımlanmış olan Uçan Köpek Baaşa şimdi Kırmızı Kedi Yayınevi’nin Çocuk Dizisi’nin ilk kitabı olarak bütün satış noktalarında.
32 sayfa, 4 renk baskı, 10 TL